Yapılması Gereken İşlem: Aşağıdaki AutoDJ düzeltmeleri / iyileştirmeleri, güncellemenin uygulanması için bir işlem gerektirir. İstemcinin Sol Menü >> AutoDJ'yi Yönet >> altında AutoDJ ayarlarını bir kez kaydetmesi gerekir . Güncellemeleri uygulamak için Değişiklikleri Kaydet'i tıklayın. Bir kez kaydetme ayarları işlemi aşağıdaki listelerin tümü için geçerlidir. SonicPanel istemcilerinin ana sayfasına AutoDJ ayarlarını bir kez kaydetmeleri gerektiğini bildirmeleri için bir bildirim de ekledik.Bu güncelleme, sunucunuzun yüküne ve hızına bağlı olarak yaklaşık 5-8 dakika sürecektir ve güncelleme sırasında sunucunun yükü yüksek olabilir, bu büyük bir güncellemedir ve çok normaldir. Güncelleme tamamlandığında önceden oturum açtıysanız, SonicPanel kökünden otomatik olarak çıkış yapacaksınız. SP'nin arka ucunu değiştirdiğimiz için bu güncellemede bu normaldir, her zamanki gibi yeniden oturum açın.Güncellemeden sonra çevrimdışıysa tüm radyolarınızı ve AutoDJ'lerinizi yeniden başlatmanız gerekebilir. Gelecekteki güncellemeler radyoları durdurmaz veya yeniden başlatmaz, bu hiç bir zaman zorunlu bir stabilizasyon güncellemesidir.


 

  • Yeni Özellik: (SSL Radyo Çalma URL'si) İstemci tarafı SP'ye yeni bir SSL radyo çalma URL bağlantısı eklendi. Yeni oynatma url'si doğrudan radyoyu çalar, bu işlevin en iyi yanı, herhangi bir bağlantı noktası gereksinimi olmadan doğrudan bağlantı noktası 80 üzerinde çalışır . Yeni SSL Play URL'si herhangi bir web sitesindeki herhangi bir html oynatıcıda kullanılabilir, herhangi bir oyuncu programında ve oridlerde, telefon uygulamalarında vb. Kullanılabilir. Artık ssl radyo bağlantı noktası çakışma sorunları veya ssl radyo bağlantı noktası hataları yok. Her radyo için yeni SSL Radyo Çalma URL'si bilgileri , istemci tarafı SP sol menüsünde ve ana sayfa sekmelerinde SSL Radyo Çalma URL'si bağlantısı altında sağlanır . Örneğin; https://domain.com/8002/stream Url'deki 8002 bağlantı noktası yalnızca radyo tanımlama amaçlıdır, / stream kısmı yakında otomatik güncellemelerle ekstra bağlama noktası seçenekleri ekleyeceğimiz için bağlama noktasıdır.

 

  • Amortisman / İşlev Kaldırma: (SSL Radyo Bağlantı Noktaları)Yeni SSL Radyo Çalma URL'si yayınlandıkça, eski özel ssl radyo bağlantı noktalarına artık gerek yoktur. Gelecekteki otomatik güncellemelerde muhtemelen 6 ay sonra kaldırılacaktır . Bu, % 40 ekstra cpu kullanımı kazandıracak ve sunuculardaki ddos ​​saldırılarını önleyecek, artık ssl radyo bağlantı noktası çakışmaları veya ssl radyo bağlantı noktası hataları olmayacaktır.

 

  • Güvenlik: (SSL Radyo Çalma URL'si için DDOS Koruması) Yeni SSL Radyo Çalma URL'sine bir arka uç DDOS koruması uyguladık, tek bir IP bazı hız sınırlarıyla bu kadar hızlı yeniden bağlanamaz, yalnızca F5 düğmenizi spam ile test edebilirsiniz. yeni ssl radyo çalma url olduğunuzda klavye nasıl durduğunu görmek için. Ve tek bir IP 3 defadan fazla bağlanamaz. Bu, SSL oynatma URL'si için% 100 DDOS korumasıdır, bu, dış web sitesi oynatıcılarından sunucuya veya herhangi bir yerden gelen saldırıları radyo sistemlerine ulaşmadan engellendiği için engelleyecektir.

 

  • Yeni İstemci Giriş URL'si: SonicPanel girişi için yeni bir SSL istemci giriş URL'si eklendi. İstemciler artık SP'lerine herhangi bir bağlantı noktası olmadan giriş yapabilirler. Yeni SSL giriş URL'si, istemci tarafı SP'de ana sayfa SSL sekmeleri altında sağlanır. Yeni giriş URL'si https://domain.com/cp şeklindedir ve kullanıcının SonicPanel'e giriş yapmasına izin verir. Eski giriş portları da 2082 ve 2083'te mevcut, aynı kalacaklar.

 

  • Yeni Özellik: Yedekleme Kapak Resmi Şimdi yedek kapak resim yükleyebilirsiniz Her radyo istemcisi, SonicPanel oyuncu widget'lar ve çalmakta şarkı için çalarlarda yedek kapak resmini gösterecektir eğer SP mp3 dosyaları veya canlı akış üzerinde herhangi bir kapak resmi bulamıyorum spotify, lastfm ve itunes aramalarından.

 

  • Yeni Özellik: Özel / Ücretli SSL Sertifikaları (İsteğe Bağlı) Sol menüdeki SonicPanel köküne yeni özel / ücretli ssl sertifikaları seçeneği eklendi. Artık ücretsiz SSL sertifikalarından daha kararlı olan kendi ücretli SSL sertifikalarınızı kullanabilirsiniz ve tabii ki başka bir iyi neden olan bir alan adı gibi 1-2-3 yıl olabilirler. Sayfadaki talimatları izleyerek kendi sertifikanızı kurmak çok kolaydır. Bu özelliği kullanmak için sunucu ana makine adınız için bir sertifika satın almanız gerekir. Bazı android geliştiricileri ve kullanıcılarından, android apk programlarıyla ilgili sorun yaşayan ücretsiz letsencrypt SSL sertifikalarının raporlarını aldık, bu nedenle bu özelliği ekledik.

 

  • Yeni Arka Uç: Tüm SonicPanel arka uç sistemini tamamen değiştirdik. Artık rastgele panel çökmeleri, rastgele radyo durakları, yanıt vermeme sorunları, gecikme ve yavaş yükler düzeltildi. Şu andan itibaren istikrarlı ve sorunsuz bir işlem bekliyoruz ve 1000'den fazla sunucuda nasıl çalıştığını gördükten sonra kararlı sürüm olarak adlandıracağız. Yeni arka uç pürüzsüz ve esnektir, bu da sonraki sürümlerde alanların özgürlüğünü getirecektir, her kullanıcı yakında kendi alan adlarını kendi SP'lerinden ekleyebilecek, kök kullanıcı özel alan adlarını manuel olarak barındırma amaçları için özelleştirebilecektir. kök SSH, yakında bu konuda bilgi paylaşacağız.

 

  • İyileştirme: AutoDJ olmadan canlı akışları yönlendirmek için kapak resmi desteği eklendi. Şarkı adlarınız yayın programlarınızda düzgün bir şekilde ayarlanmışsa ve şarkı Spotify, lastfm veya itunes'da bulunursa albüm kapak görüntüsünü alır.

 

  • İyileştirme: SonicPanel Root >> Radyoları Listele / Düzenle sayfası kaydedildi, özellikle 100'den fazla telsiziniz varsa sayfanın yüklenmesi çok uzun sürüyordu. Yükleme şeklini değiştirdik ve şimdi eşzamansız. Bu, radyoyu herhangi bir sayfa donmadan veya radyo durumunun yüklenmesini beklemeden düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Artık yükleme yok, sayfa kilidi yok, Sonic adından beklendiği gibi hızlı.
  • İyileştirme: SonicPanel Root >> Radyoları Listele / Düzenle sayfası >> barındırma limiti hoş bir yüzde çubuğuna sahip bir telsizin düzenleme yöntemine taşınır, ayrıca başlat / durdur düğmeleri geçiş yapmak yerine normal düğmelere değiştirilir. Bunlar 100'den fazla hesaba gelince CPU'da çok fazla yüke ve yavaş yüklere neden oluyordu.
  • İyileştirme: Mp3 parçalarını yüklerken, bellek sızıntısı, tarayıcı dondurma ve gecikme ve çalma listesi yöneticisine yavaş yükleme düzeltildi. Oynatma listesi yöneticisi artık her zamankinden daha hızlı. Şimdi şimşek hızında yükleniyor ve kendi bilgisayar özelliklerinize, belleğinize ve cpu'nuza bağlı
  • Geliştirme: Tek oyunculu widget, otomatik oynatma seçeneği eklendi. İstemci SP'nize giriş yapın, tek oynatıcı widget ayarları sayfasının altındaki otomatik oynatma seçeneğini kullanın. Uyarı: Google chrome ve diğer tüm tarayıcılar artık Sesli Otomatik Kullan özelliğini desteklememektedir, bu seçeneği etkinleştirseniz bile tarayıcı ayarlarında otomatik oynatma iznini etkinleştirmedikçe tarayıcınızda veya birçok insanda çalışmayabilir. .
  • Geliştirme: Jingle / ID Özellikleri; istem seçeneğini SP istemcilerinin jingles / id'lerinde manuel olarak değiştirdi. Artık istediğiniz sayıda girebilirsiniz, "jingle x miktarı arasında x jingle çal" jingle özgürlüğü. Ayrıca, jingle / id zamanlama / aralık özelliği şu anda geliştirilme aşamasındadır ve yakında kullanıma sunulacaktır, jingle'ları ayrı ayrı veya tamamen planlayabileceksiniz.
  • Geliştirme: Android oyuncuları ve bazı programlar için IceCast radyolarına gerekli başlıklar eklendi. İşlem Gerektiriyor! >> İstemciler SP >> Sol Menü >> Radyoyu Yönet >> Güncellemeyi uygulamak için Değişiklikleri bir kez sakla'yı tıklayın.
  • İyileştirme: SP Spotify ile ortak oldu, albüm kapağı görüntüleri artık HD ve yüksek çözünürlüklü.

 

  • Hata Düzeltme: AutoDJ ses tekrarlama / atlama sorunları düzeltildi. İşlem Gerektiriyor! >> İstemciler SP >> Sol Menü >> AutoDJ'yi Yönet >> Güncellemeyi uygulamak için Değişiklikleri bir kez sakla'yı tıklayın.
  • Hata Düzeltme: Radyo başlıklarında .mp3 uzantılarıyla gösterilen bazı şarkı başlıkları düzeltildi . İşlem Gerektiriyor! >> İstemciler SP >> Sol Menü >> AutoDJ'yi Yönet >> Güncellemeyi uygulamak için Değişiklikleri bir kez sakla'yı tıklayın.
  • Hata Düzeltme: E-posta şablonlarındaki ve e-postalardaki dil karakter sorunları düzeltildi, artık e-posta şablonlarında kendi dilinizi kullanabilirsiniz.
  • Hata Düzeltme: Bayinin sahip olduğu sabit paketler bayi hesabı sonlandırıldığında sunucuda kalır.
  • Hata Düzeltme: DJ Panel özel mesajı sabit görünmüyor.
  • Hata Düzeltme: Yalnızca kullanıcı adındaki numaralarla engellenmiş hesap oluşturma.